Klima Montajı

Hızli Klima servisi olarak 18 yıllık tecrübelerimizle İstanbul klima montaj hizmetini siz değerli müşterilerimize sunmaktan gurur duyuyoruz.

Uzman teknik servis personelimiz ve kullandığımız son teknoloji ekipmanlar ile tüm marka ve model klima montaj işlemleri servisimiz tarafından en hızlı şekilde, en uygun fiyatlarla yapılmaktadır.

Klima Montajı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klima montaj işlemi uzman teknik personelleri tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Öncelikle klimanın montaj yapılacağı alanın cihazın daha verimli ve tasarruflu olarak çalışabilmesi için çok iyi olarak belirlenmesi gerekmektedir. Yanlış seçilen montaj yeri ve yanlış yapılan klima montaj işlemleri klimanız çalışırken ses oluşmasına, klimanızın sağlıklı olarak çalışmamasına ve klimanızın daha çok elektrik tüketimine sebep olabilir.

Klima Montajı yapılırken

  • İç ve dış ünitenin montajının yapılacağı yer belirlenmeli ve güvenliği sağlanmalıdır.
  • İç ünite sağlam bir şekilde asılmalı ve sabitlenmelidir.
  • Dış ünite zemine veya konsol üzerine ses yapmaması için kauçuk takozlar ile sabitlenmelidir.
  • İzolasyonlu bakır boru hattı, tekniğine uygun elektrik ara tesisatı ve gırtlaklı borudan imal edilmiş drenaj hattı birlikte tümü dekoratif bant ile sarılmalı, düzgün bir hat oluşturacak şekilde sabitleme kelepçesi (1,5 m. arayla) ile duvara bağlanmalıdır.
  • Bakır tesisatı yekpare boru ile kaynaksız çekilmeli, kaynak gerektiren durumlarda boru içinden “azot gazı geçirilerek” tamamlanmalı, ara tesisatın geçmesi gereken duvar vb. engeller delinmeli, ara tesisat ünitelere bağlanmalı, ara tesisat N2 (azot) ile kaçak kontrolü yapmalıdır.
  • Bakır borunun geçiş hattı için dolgu malzemesi kullanılmalıdır.

İstanbul Çekmeköy Bölgesinde klima servisi olarak hizmet veren firmamız oluşan tüm klima arızalarına hızlı bir şekilde müdahale eder, yerinde doğru arıza tespiti yaparak garantili işçilik hizmetini siz değerli müşterilerimize sunar.

Klimalarda oluşan genel arızalar ve şikayetler olan, klimam ısıtmıyor,klimam soğutmuyor, klimam çalışmıyor, klimam soğuk üflüyor, klimam su akıtıyor, klimam ses yapıyor gibi problemlerinize anında müdahale ediyor ve sorununuzu çözüyoruz.

Hızlı klima, İstanbul klima servisi olarak klima gaz dolumu, klima elektronik kart tamiri, klima bakımı, klima montajı, klima sökme takma, klima yer değiştirme, klima kumanda satışı ve klima satışı alanlarında hizmet vermekteyiz.

Klima Servis hizmeti almak, klima montajı, klima yer değişimi yaptırmak ve tüm soru/sorunlarınız için BİZE ULAŞIN!