Fujitsu General Klima Servisi

Fujitsu General Klima Servisi ’in kökleri 1936’da kurulan Yaou Shouten LTD’ye uzanmaktadır. Şirket, ilk üretim tesisinin 1955’te Kawasaki’de açılmasının ardından, 1960’da klima sektörüne dair faaliyetlere başlamıştır. Fujitsu General, 1971’den beri uluslararası etkinlik göstermektedir.

Dünya üzerinde 12 satış şirketi, 6 üretim tesisi bulunan Fujitsu General Klima, kullanım kolaylığı ve çevre dostu teknolojileriyle dünya çapında kabul gören ürünler geliştirmeyi ve satmayı sürdürmektedir. Fujitsu General, sahip olduğu uluslararası deneyim ve köklü tecrübeyle dünyanın dört bir yanındaki üretim tesislerini, test laboratuarlarını ve satış ofislerini yönetmektedir.

Üretim, satış ve servis ağlarıyla 5 kıtaya yayılan Fujitsu General her zaman çevreye duyarlı, doğa dostu teknolojiler geliştirir. Kyoto ve Montreal Protokolleri doğrultusunda ozon tabakasına zarar vermeyen ve küresel ısınmaya neden olmayan ürünler geliştirmeyi amaçlar.

Klima teknolojileri tarihinde birçok ilke imza atıp yeni ufuklar açan, ürün tasarımları dünyaca ünlü ödüllerle takdir gören Fujitsu General, dünyanın en çok tercih edilen klima markalarından biridir.

 

1936’da Yaou Shouten LTD. olarak yola çıkan Fujitsu General, 1955 yılında Kawasaki’de merkez ofisini açtı. Fujitsu General, 1960’da Japonya’da başladığı klima faaliyetlerinin ardından önce Ortadoğu pazarına açılmış ve günümüzde 7 denizaşırı ülkede üretim yapar konuma gelmiştir.

5 kıtada toplam 13 ülkede satış ofisi bulunan Fujitsu General, daima zirveye oynayan ürünleriyle Dubai, Avustralya, Japonya ve Almanya’nın en çok tercih edilen klima markaları arasında yer almaktadır. Uzun ömürlü tüketim ürünleri ve özellikle klima sistemleriyle bir dünya devine dönüşen Fujitsu General, Rusya, Amerika, Birleşik Krallık, Almanya, Hindistan ve Çin başta olmak üzere 12 ülkeden sonra Türkiye’de de kullanıcılara ulaşmıştır.

Japonya ana ofisinin izinde, dünyanın 7 ülkesinde kurulan yüksek teknolojili üretim tesislerinde 1960’dan beri klima üretimi yapan Fujitsu General LTD. klima sektöründe birçok yeni teknolojik özelliği geliştiren ilk firmadır. Fujitsu General, 1971 yılından itibaren ilk Ortadoğu’ya olmak üzere klima ihracatına başlamış, günümüzde 5 kıtaya ulaşan ürünleriyle bir dünya devi haline gelmiştir.

 

Kaynak: fgeurope.com.tr